Profil roletowy pe41

Rolety antywłamaniowe czy standardowe ?

Wiele osób potocznie mówi rolety antywłamaniowe na rolety zewnętrzne.

Profil roletowy pe41

Co prawda sam widok zamontowanych i zamkniętych rolet daje wrażenie niedostępności. Oczywiście najzwyklejsze rolety elewacyjne czy do zabudowy stanowią dodatkową zaporę i utrudniają ewentualne włamanie.

Różnica pomiędzy standardowymi roletami zewnętrznymi a antywłamaniowymi lub wzmocnionymi polega ich budowie, dokładnie na rodzaju profilu pancerza i prowadnic.

Rolety standardowe są to rolety w których zastosowany profil wypełniony pianką, a w przekroju ścianka profilu jest bardzo cienka. Zastosowany profil jest wystarczająco mocny aby chronić nas przed wiatrem czy światłem. Jednak jest to profil który przy użyciu stosunkowo małej siły można uszkodzić i nawet wyrwać. Podobnie jest z prowadnicami, które są dużo mniej wytrzymałe od prowadnic wzmacnianych.

Rolety zewnętrzne antywłamaniowe charakteryzują się zastosowaniem profilu pancerza ekstrudowanego który w przekroju na dużo większą grubość ścianki przez co jest bardzo sztywny i odporny na wygięcia i załamania. Dodatkowo w roletach antywłamaniowych stosowane są bardzo grube i mocne prowadnice rolety. Całość dodatkowo jest wyposażona w inne elementy zabezpieczające o które możecie Państwo zapytać naszych przedstawicieli.

Biorąc pod uwagę rolety standardowe i antywłamaniowe trzeba zwrócić bardzo dużą uwagę na sposób montażu rolet. W zależności od możliwości technicznych miejsca montażu, może się okazać że zastosowanie rolet antywłamaniowych mija się z celem ponieważ dla potencjalnego złodzieja demontaż rolety jest prosty i szybki. 

W trakcie ostatecznego wyboru systemu należy wziąć pod uwagę zasadność stosowania wzmocnień, sprawdzić możliwości montażu a także zrobić kalkulację opłacalności. Trzeba zwrócić także uwagę na to że profil ekstrudowany zawsze potrzebuje większej skrzynki rolety zewnętrznej co może dodatkowo wypłynąć na praktyczność i wygląd budynku.

Zapraszamy do kontaktu z naszą firmą, w celu dopasowania odpowiedniego systemu.

Podobne wpisy